Usaldusväärne partner!

Eesti kaasaegseimale põllumajandusala labori- ja büroohoonele pannakse nurgakivi

Riigi Kinnisvara AS
Põllumajandusuuringute Keskus
PRESSITEADE
7. september 2021
 

Homme, 8. septembril pannakse sümboolne nurgakivi Põllumajandusuuringute Keskuse rekonstrueeritavale labori- ja büroohoonele. Rekonstrueerimistööde eeldatav valmimise aeg on järgmise aasta suvel.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul on laboriruumide kaasajastamine oluline nii Maaeluministeeriumi kui ka kogu Eesti põllumajanduse jaoks. "Uute kaasaegsete laboriruumide valmimine tõstab Põllumajandusuuringute Keskuse tipptasemele ka võrreldes teiste sarnaste Euroopa uurimiskeskustega."

"Laboritöö nõuab suurt keskendumist ja täpsust," selgitab Põllumajandusuuringute Keskuse laborite- ja arendusala asedirektor Katrin Idla. "Keskuse laboreis uuritakse näiteks mulla seisundit, sealhulgas alustasime äsja mullabakterite ja mikroorganismide koosluste uuringut. Laborianalüüsid annavad põllumeestele teada, mis seisus on seemned, kui väärtuslik on loomadele antav silo ja milline on taimede tervis. Analüüsime kahjulike jääkide ja saasteainete sisaldust meie toidulaual ning palju muud. Head töötingimused on selliseks tegevuseks arusaadavalt möödapääsmatud."

"Uued kaasaegsed bürooruumid on oluline samm kaasaegse hübriidtöö rakendamise suunas, pakkudes tänapäevastele standarditele vastavat töökeskkonda nii igapäevaselt hoones töötavatele inimestele kui ka mugavat võimalust kaugtööd tegevatele töötajatele kontorikoosolekutel osalemiseks," sõnas Põllumajandusuuringute Keskuse direktor Pille Koorberg.

"Põllumehe jaoks on meie keskus kohaks, kus lisaks analüüsinumbritele saadakse sealhulgas ka näpunäiteid, mida numbritega peale hakata. Põllumehele antakse ka edaspidi selgeid soovitusi kuidas erinevate kliimamuutustest tulenevate probleemidega oma ettevõttes paremini toime tulla. Märkimisväärselt paranevad töö ja olmetingimused on kindlasti üks täiendav argument, kuidas noori motiveerida meile tööle tulema." lisas Koorberg.

Riigi Kinnisvara juhi Kati Kusmini sõnul on teaduskeskuse rekonstrueerimistööde eesmärk luua põllumajandusuuringuteks kaasaegne ning teadustööd toetav hoone. "Olemasoleva hoone rekonstrueerimine tänapäevaseks ning uurimistööd toetavaks töökeskkonnaks hõlmab hoone välisilme värskendamist, ruumilahenduse ja tehnosüsteemi kaasajastamist ning tehnoloogia ja sisustuse uuendamist. Oleme parima tulemuse saavutamiseks teinud tihedat koostööd Põllumajandusuuringute Keskuse, Maaeluministeeriumi, projekteerijate ja ehitustööde teostajaga," lausus Kati Kusmin. 

Taustainfo

Põllumajandusuuringute Keskuse eesmärgiks on aidata kaasa põllumajanduse ja maaelu arengutele, et Eesti põldudel kasvav toit oleks puhas ja ohutu, põllumajanduskeskkond hoitud ning maapiirkonna ettevõtlus ja külaelu areneks.

Põllumajandusuuringute Keskuse büroo- ja laborihoone (Teaduse 4, Saku) brutopinna suurus on 6 122 m2. Rekonstrueerimistööd saavad valmis 2022. aastal suvel ning nende eeldatav kogumaksumus on ligikaudu 8 miljonit eurot. Projekteerimist ja ehitust rahastatakse läbi meetme "Energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamine avaliku sektori hoonetes" summas 3,4 miljonit eurot. Summad on ilma käibemaksuta.

Rekonstrueerimisprojekti arhitektuurne osa on valminud Arhitektibüroos Raivo Puusepp OÜ. Ehitusprojekti koostas peatöövõtjana Infragate Eesti AS, hoone ehitustööd teostab OÜ Nordlin Ehitus, omanikujärelevalve teenust osutab Sweco Est OÜ.

Põllumajandusuuringute Keskuse teadushoone ajalugu ulatub eelmise sajandi kuuekümnendatesse aastatesse. 5-korruselise, sümmeetriliste risaliitidega ning keskse 2-korruselise peasissepääsuga hoone projekteerisid arhitektid Ü. Vahi ja P. Madalik.

 

Põllumajandusuuringute Keskuse labori- ja büroohoonele rekonstrueerimistööde sümboolse nurgakivi panemise tseremoonia toimub 8. septembril kell 14.00 ehitatava hoone ees, aadressil Teaduse 4, Saku.

PMK labori- ja büroohoone aastal 2022. a (3D kujutis)

42
info@pmk.agri.ee
+372 672 9137
PMK Teaduse 4, 75501, Saku, Harjumaa (registrikood: 70000042)