Usaldusväärne partner!

PMK: Sügisvärvides Kuusiku põllumajanduspark kutsub külla

Põllumajanduuringute Keskus
PRESSITEADE

Põllumajandusuuringute Keskuse Kuusiku põllumajanduspark pakub lasteaedadele ja üldhariduskoolidele võimalust osa saada põllumajanduskultuure tutvustavast programmist.

Viie-hektarilisel maa-alal paiknevad infoviitadega varustatud põllukultuuride kollektsiooniaed, köögivilja- ja dekoratiivkultuuride aed, viljapuu- ja marjaaed ning näidiskatsed. Põllumajandusparki hooldab Põllumajandusuuringute Keskuse Kuusiku katsekeskus.

„Tarkusekuu alguseks on teraviljad küll juba koristusküpsed, aga näidiste mõttes oleme jätnud osad alad koristamata, et õpilastel oleks võimalik saada viljapäid näiteks õpimappide tegemiseks,“ julgustab ka sügisel pargiga tutvuma Rut Kaeval, Kuusiku katsekeskuse juhataja. „Samas juurviljad on alles täies kasvuhoos ja kollase jumega kinoa ka alles küpseb.“

Septembris säravad põllupargis hilised õitsejaid ja spetsiaalselt sügiseste külastajate tarbeks hiljem külvatud rukkililled alles näitavad esimesi õisi.

Kultuurid on varustatud infotahvlitega, mis võimaldab ka iseseisvat taimedega tutvumist. Ringkäigule aga saab kaasa kutsuda Kuusiku katsekeskuse poolse juhendaja. Keskuse töötaja kättenäitamisel on kuni koristuste lõpuni võimalik korjata taimi ka õppe eesmärgil.

Enne COVID-olukorda külastas parki üle tuhande lasteaia- ja koolilapse aastas. Tänaseks, kui koolid sätivad kontaktõppele, on tekkinud taas võimalused koolielu õues õppimisega rikastada. Pargi külastus on tasuta, transport on tellija kulul.

Kuusiku põllumajanduspark asub Raplamaal Kuusiku külas.
Rohkem infot https://pmk.agri.ee/et/katsekeskused/Kuusiku-pollumajanduspark

Lisainfo ja õppekäigu broneerimine: Rut Kaeval, telefon 521 2016, e-post: rut.kaeval@pmk.agri.ee

Rita Nuiamäe fotod.

37
info@pmk.agri.ee
+372 672 9137
PMK Teaduse 4, 75501, Saku, Harjumaa (registrikood: 70000042)