Usaldusväärne partner!

PMK: Näitus "Ettevõtlik maanoor" on valmis Eesti maapiirkondade noori inspireerima

Põllumajandusuuringute Keskus
Pressiteade

Põllumajandusuuringute Keskus esitles teisipäeval, 16. augustil noorte osalusega  projektide rändnäitust "Ettevõtlik maanoor".

Näituse eesmärk on näidata, mida Eesti maaelu arengukava 2014-2020 toetuste abil on põllumajanduses ja maaelus tehtud. Nende lugude kaudu on soov maanoori ja nende toredaid ideid esile tõsta, innustama teisi noori neid järgima või midagi veelgi põnevamat ette võtma.

"Näitusel esindatud projektide mitmekesisus näitab, kuivõrd võimekad on Eesti maanoored," sõnab Christiana-Gabriela Kristal, maaelu võrgustikutöö osakonnast. "Püüdsime näitusele projekte valides seda mitmekesisust esile tuua – seega esindatud on nii põllumajanduse kui ka muu maaettevõtlusega seotud projektid ning maanoorte kogukonda edendavad projektid. Loodame väga, et näituse lood ajendavad tegutsema ka neid noori, kes veel pole julgenud seda esimest sammu projektimaailmas teha."

Värvikate piltidega kaunistatud väljapanek koosneb 16 näitusstendist, millelt leiab 15 lugu noorte osalusega projektidest. Näitus on ilmastikukindel, seega sobib kasutamiseks nii sise- kui ka välitingimustes. Septembri keskpaigani saab rändnäitusega tutvuda Valgamaal.

Rändnäitus "Ettevõtlik maanoor" on valminud Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakonna ettevõtmisel. Virtuaalselt saab näitusega tutvuda maaeluvõrgustiku veebilehel maainfo.ee/naitused.

Taustainfo

2022. aasta on Euroopa Komisjon kuulutanud Euroopa noorte aastaks.

Euroopa noorte aasta eesmärgiks on noortele tulevikuks uute ja paremate võimaluste loomine ehk parem tulevik. Noorte aasta tegevusega püütakse täiendada noortele suunatud ELi programme alates noortele põllumajandusettevõtjatele suunatud maaelu arengu programmidest kuni teadus- ja innovatsiooniprogrammide ning ühtekuuluvuse ja kliimamuutustega seotud meetmeteni. Euroopa noorte aasta kohta rohkem infot https://europa.eu/youth/year-of-youth_et

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond (EARDF) toetab maaelu arengu programmide kaudu noori eelkõige nn noortaluniku toetuse abil, kus noor saab toetust taotleda põllumajandusliku tegevusega alustamiseks. Lisaks teeb maapiirkonnas väga suure töö ära LEADER-meede, mille raames on toetatud väga mitmesuguseid noorte, noorsootöö, noorte ettevõtluse, rahvusvahelisi koostöö jm projekte.

Lisateave ja näituse tellimine: Christiana-Gabriela Kristal, maaelu võrgustikutöö osakond
e-post: christiana-gabriela.kristal[a]pmk.agri.ee

38
info@pmk.agri.ee
+372 672 9137
PMK Teaduse 4, 75501, Saku, Harjumaa (registrikood: 70000042)