Usaldusväärne partner!

PMK: Laborid on akrediteeritud nende asukohtades asenduspindadel

Erakorraline Eesti akrediteerimisekeskuse järelevalve visiit Põllumajandusuuringute Keskuse (PMK) laborites lõppes edukalt. Kõik neli laborit on akrediteeritud nende uutes asukohtades asenduspindadel ja vastavad asukohad on märgitutud ka akrediteerimistunnistuse lisas.

PMK administratiiv- ja laborihoones Sakus algasid selle aasta alguses renoveerimistööd. Eelmise aasta sügistalvel toimus laborite kolimine asenduspindadele.

"Tulenevalt laborite akrediteerimisstandardist, hinnati laboreid peale kolimist," selgitab PMK kvaliteedijuht Heidi Kollo erakorralist akrediteerimisvajadust. "Tulemus kinnitas, et kõik laborid vastavad nõuetele nendele pandud ülesannete täitmisel."

Põllumajandusuuringute Keskuse laborite asenduspindade aadressid:

  • Agrokeemia laboratoorium ning seemnekontrolli laboratoorium: Karjavärava tee 2, Juuliku küla, Harju maakond 75512
  • Söötade ja jääkide laboratoorium: Väike-Paala 3, Tallinn 11414
  • Taimetervise ja mikrobioloogia laboratoorium: Teaduse 4, Saku alevik, Harju maakond 75501

Taustaks:

Põllumajandusuuringute Keskuse teenused on osa riiklikust taimetervise, sööda- ja toiduohutuse alasest kontrollisüsteemist. Sellised teenused akrediteeritakse.

Akrediteerimine on protseduur, millega autoriteetne organ annab ametliku tunnustuse, et asutus on kompetentne läbi viima määratletud ülesandeid. Akrediteerimistunnistuse olemasolu on kui kvaliteedimärk, et katsekeskuste ja laborite poolt teostatud teenused on läbi viidud erapooletult, kõikidele nõuetele vastavalt ning väljastatud tulemused on usaldusväärsed. 

Akrediteerimise kohta täpsemalt linkSIIT

Fotol PMK kvaliteedijuht Heidi Kollo.

40
info@pmk.agri.ee
+372 672 9137
PMK Teaduse 4, 75501, Saku, Harjumaa (registrikood: 70000042)