Usaldusväärne partner!

Eesti Arhitektide Liit nimetas Jäneda hoone sajandi kümme olulisema arhitektuuriobjekti sekka

8. oktoobril oma sajandat juubelit tähistanud Eesti Arhitektide Liit andis pidulikul galaüritusel üle auhinnad sajandi kümnele olulisema hoone autorile, tunnustades ajas kestnud väärtusega arhitektuuri.

Ajas kestnud väärtusega arhitektuuriobjektiks nimetati ka Jäneda sovhoostehnikumi õppehoone, mis valmis 1975. aastal. Hoone arhitektiks oli Valve Pormeister (1922-2002).

"Jäneda hoone valmimist kõrvalt näinud Põllumajandusuuringute Keskuse kolleegide meenutuste järgi oli 1975. aastal arhitekt Valve Pormeistri eriprojekti järgi projekteeritud õppehoone oma aja kohta erakorraline saavutus, kuna ei vastanud üheski osas nn üldprojekti-standarditele," rääkis tunnustuskirja vastuvõtnud PMK direktor Pille Koorberg.

"Et selline hoone üldse valmida sai, tuleb tänada ka tollast põllumajandusministrit Harald Männikut, kes ise ühtlasi oli ka Jäneda põllutöökooli vilistlane. Just tema käis lugematuid kordi Moskvas nö määrimas ja põhjendamas, miks just sellist hoonet ja just sellisesse kohta on vaja ehitada. Kogu ettevõtmise suur organisaator ja entusiast oli ka Jäneda tolleaegne direktor Artur Reino, kes väsimatult kulutas „vajalike asutuste“ uksi ja hoone valmimisele samuti kaasa aitas. Sellises koostöös valmiski Jäneda asulat kaunistav hoone, mis sulandus keskkonda moodsana, kuid samas ei lõhkunud ära vana,“ lisas direktor.

Tänasel päeval asuvad hoones Põllumajandusuuringute Keskuse (PMK) Jäneda bürooruumid. Hoonet haldab Riigi Kinnisvara AS.

Eesti Arhitektide Liidu pressiteade (09.10.2021) „Eesti Arhitektide Liit tunnustas sajandi kümmet olulisemat arhitektuuriobjekti"

42
info@pmk.agri.ee
+372 672 9137
PMK Teaduse 4, 75501, Saku, Harjumaa (registrikood: 70000042)